Burnos higiena

Nepriekaištinga burnos ertmės higiena – geriausia apsauga nuo dantų ėduonies, gleivinės ir periodonto ligų. Tačiau ne visada kasdienė žmogaus burnos higiena yra tinkama ir pakankama.

  • Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti nuo 1–4 kartų per metus, tačiau tai priklauso nuo kiekvieno paciento asmeninės burnos higienos kokybės, mitybos, surūkomo nikotino kiekio, esamų periodonto ligų, akmenų ir apnašų kaupimosi intensyvumo.
  • Prieš chirurgines operacijas, dantų protezavimą, terapinį dantų gydymą ir dantų balinimą taip pat rekomenduojame profesionalią burnos higieną.
  • Procedūros metu pirmiausia profesionaliai įvertinama bei pacientui parodoma dantų ir dantenų būklė, esami pažeidimai ir jų priežastys. Ultragarsiniu skaleriu ir rankiniais instrumentais yra nuvalomos kietos ir minkštos virš ir po dantenomis esančios apnašos. Pašalinus akmenis dantys yra papildomai valomi didele oro, vandens ir sodos miltelių srove. Po šios procedūros dantys tampa baltesni, nes nuvalomos nikotino, arbatos, kavos ir kitos pigmentinės apnašos. Galiausiai visi dantys poliruojami specialiais šepetėliais, diskeliais Nupoliruoti dantų paviršiai yra lygūs, todėl mažiau kaupiasi apnašos ir taip išvengiama ėduonies bei periodonto ligų.
  • Profesionalios burnos higienos metu mokoma kaip taisyklingai priežiūrėti dantis, rekomenduojama asmeninės burnos higienos priežiūros priemonės.

Užsiregistruokite burnos higienos procedūrai odontologijos klinikoje “Dantų alėja” Kaune jau šiandien!