Estetinis protezavimas

Daugelį metų protezuojant dantis dažniausiai buvo pasirenkami metalo keramikos vainikėliai. Tokio vainikėlio pagrindas- metalas, o aplink jį – porcelianas. Šios konstrukcijos trūkumai:

1. Natūralus dantis šviesą praleidžia, o vainikėlyje esantis metalas ją sugeria, dėl šios priežasties danties protezas atrodo nenatūralus, pilkas.

2. Kartais aplink metalo keramikos karūnėlę palei dantenų kontūrą atsiranda tamsi linija, taip dar labiau pabrėžianti nenatūralumą.

3. Dėl metalo korozijos galimos audinių „tatuiruotės“ bei galvanizmo požymiai.

4. Taip pat protezuojant metalo keramikos vainikėliu, reikalinga nušlifuoti daugiau danties audinio, kad būtų pakankamai vietos metalui ir keramikai.

Dabar priekinius dantis protezuoti siūloma bemetalės keramikos laminatėmis arba vainikėliais, kuriuos sudaro tik porcelianas. Mūsų klinikoje dažniausiai taikoma minimaliai invazyvinis danties protezavimo principas – dantis arba visai nešlifuojamas arba tai daroma minimaliai nulyginant aštrius kraštus.

Porcelianas stiprus, dėl to ne tik atrodo estetiškai, bet ir puikiai atkuria prarastą danties funkciją. Naudojame e-max arba frezuotos keramikos pagrindu pagamintus dantų vainikėlius ar laminates.

Užsiregistruokite odontologijos klinikoje “Dantų alėja” Kaune jau šiandien!